Başka psikoloji

BENDER-GESTALT GÖRSEL MOTOR ALGI TESTİ

BENDER-GESTALT GÖRSEL MOTOR ALGI TESTİ

L.A. Bender tarafından geliştirilmiş olan bu test Ayşe Yalın ve Oya Somer tarafından Türkçeye uyarlanmıştır. Test sırasında herhangi bir süre sınırlaması mevcut değildir. Kişiye verilen kağıda verilen desenler çizilmesi istenir çizim farklılıklarına göre puanları değerlendirilir.

bender gestalt motor algı testiBender – Gestalt görsel motor algı testi çocuk ve yetişkinlerde görsel motor işlevini görmek için kullanılabilir. Bunun yanısıra organik beyin hasarlarını, fonksiyon kaybını ve kişilik sapmalarını bulma konusunda bize yardımcı olmaktadır. Bu test performans testi olarak geçmektedir aynı zamanda grup olarak da uygulanabilir.

Bender – Gestalt görsel motor algı testi uzman bir psikolog tarafından yapılması ve buna göre değerlendirilmeye alınması önemle rica olunur. Bu testi yaptırmak isterseniz lütfen bizimle iletişime geçiniz. İletişim olarak bilge@bilgeacikgoz.com veya merak ettiklerinizi soru sor ekranımızda bulunan formu doldurarak iletebilirsiniz. Hızlı iletişim için telefon numaralarımızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top