Başka psikoloji

PEA-BODY RESİM KELİME TESTİ

Pea-body resim kelime testi Dunn tarafından hazırlanmıştır. Katz ve arkadaşları 1972 Türkçeye uyarlamışlardır.  Bu test 2,5 ve 18 yaş arasında ki çocuk ve bireyler için uygulanabilir bir testtir. Peabody resim kelime testi ile birlikte kişilerin dil gelişimini öğrenebiliriz. Test içerisinde resimlerle kelime gelişimini öğrenmeyi amaçlayan sorular yer almaktadır. Test için herhangi bir süre sınırlaması mevcut değildir. Kişinin vermiş olduğu doğru cevaplar 1 puan olarak değerlendirilir.

peabody

Test bireysel bir test olup grup olarak uygulanamaz. Test sonucuna göre kişide dil gelişimine yönelik çalışmalar uygulanabilir bu sayede dil gelişimi çeşitliliği arttırılmasına büyük ölçüde fayda sağlayacak bilgiler elde edebilirsiniz.

Pea-body resim ekleme testi veya daha fazlası için detaylı bilgiye iletisim@baskapsikoloji.com adresimize mail atarak ulaşabilir. Soru sormak için soru sor sayfamızı ziyaret ederek merak ettiklerinizi bize iletebilirsiniz. Daha hızlı bir iletişim için iletişim sayfalarından bize ulaşabilirsiniz.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top