Başka psikoloji

Selin KALABAŞ | Klinik Psikolog, Psikoterapist, Öğretim Görevlisi Çocuk ve Ergen Terapisti

Telefon : 0532 716 54 77


Klinik Psikolog Selin KALABAŞ Klinik Psikolog Selin KALABAŞ Kimdir?
Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Psikoloji mezunu olduktan Klinik Psikoloji programında yüksek lisans yaptı. Şu anda Klinik Psikoloji Doktora programına devam etmektedir. Hastanelerde, kolejlerde, anaokullarında, ek olarak, özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinde iş deneyimi oldu.
 
Bu sebeple de iyi deneyimler kazandı. Şu anda İstanbul Gelişim Üniversitesi’nde Öğretim Görevlisi olarak çalışmaktadır. Bununla birlikte, Klinik Psikolog, Çocuk-Ergen, Aile ve Çift Terapisti olarak da hizmet vermekte olup çocuk, ergen ve aileler / yetişkinler ile psikoterapi çalışmalarını sürdürmektedir. Aynı zamanda, Çeşitli firmalar ile marka işbirlikleri yapıyor ve halen yapmaktadır. Milliyet Gazetesi köşe yazarıdır.
 
Üstelik, ‘’Özgüven temalı hikaye’’ kitabı ve ‘’ Çocuk ve ergenler’ de yas danışmanlığı’’ kitabı, akademik kitapta, bir bölümün yazısı basım aşamasındadır. Pandemi de çocuklar ve gençler için yas danışmanlığı projesini yürütmüş, bununla birlikte, Uzmanlara, ebeveynlere ve kurumsal şirketlere eğitimler / atölyeler düzenlemektedir.
 
Sonuç olarak, Uzmanlara Yas Danışmanlığı Eğitimini, Ebeveynlere ise Ebeveyn & Çocuk Oyun Eğitimi ve Pozitif Disiplin Eğitimlerini ağırlıklı olarak vermektedir.
Son olarak katıldığı eğitimler aşağıda listelenmiştir.
KATILDIĞI EĞİTİMLER
Deneyimsel Oyun Terapisi- Dr. Byron Norton & Nilüfer Devecigil.
Çocuk Değerlendirme testleri. (Tümü)
Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitimi (Avrupa Davranış ve Kognitif Terapiler Birliği Standartlarına Uygun), Prof. Mehmet Zihni Sungur.
Bütünleyici Rorschach Eğitimi. (Prof. Dr. Kadir Özer) Çocuk Merkezli Oyun Terapisi.
Bilişsel Davranışçı Oyun Terapisi. Projektif Testler Eğitimi. (Tümü)
Yas Danışmanlığı Eğitimi-DR. Nevin Dölek. Çocuk ve Ergen Psikopatolojisi Eğitimi.
Aile Danışmanlığı Eğitimi .(Milli Eğitim Bakanlığı Onaylı) Wisc-r Wisc-4 (Devam) Çocuklarla Çatışmak mı Uzlaşmak mı?- Doğan Cüceloğlu Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitimi Beyin ve Çocuk Gelişimi- Prof. Dr. Yankı Yazgan Resim Analizi ve Çocuk Testleri Eğitimi 21. yüzyılda ebeveyn olmak- Prof. Dr. Binnur Yeşilyaprak MMPI Çocuk ve Ergenlerde duygu koçluğu Filial Oyun Terapisi Eğitimi
Scroll to Top