Başka psikoloji

Uzman Diyetisyen Pınar Akbudak YILDIRIM

Beslenme ve Diyet Danışmanlığı

Telefon : 0532 716 54 77


2007 yılında Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümünden mezun oldu, Mezuniyetin hemen ardından 2007 yılında Hacettepe Üniversitesi Diyetetik Yüksek Lisans programına başladı. Yüksek Lisans eğitimi süresince, zayıflama ve kilo kontrolünü sağlamada çeşitli yöntemler, çocuk ve yetişkin hastalıklarında tıbbi beslenme tedavisi, toplum beslenmesi ve sporcu beslenmesi gibi konularda eğitim aldı. Diyetetik Yüksek Lisans Programını “Tip 2 Diyabetli Hastalarda, Beslenme Durumu ve Bazı Biyokimyasal Bulgular ile Diyabet Yaşam Kalitesi Arasındaki İlişki” konusunda yazdığı tez ile 2011 yılında tamamladı. Bu süreçte Uluslararası kongrelere ve seminerlere katıldı.

2018-2019 yılları arasında Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinde, çocuk ve yetişkin hastalıklarında tıbbi beslenme tedavisi düzenleme ve zayıflama, sağlıklı kilo kazanımı konularında hizmet verdi. Aynı hizmetleri 2009-2011 yılları arasında Edirne Devlet Hastanesi ve 2011-2012 yılları arasında ise Çanakkale Devlet Hastanesinde verdi. Meslek hayatının devamında, Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Yeme Bozuklukları, Norölojik Hastalarda ve yoğun bakım hastalarında nütrisyon tedavisi başta olmak üzere, zayıflama ve kilo kazanımı alanlarında çalıştı. Literatürdeki gelişmelerden geri kalmamak adına çeşitli eğitimlere, seminerlere, Uluslararası kongrelere sözlü bildiriler ile katılmaya devam etti.

2012 yılından itibaren İstanbul’da klinik alanda çalışmalarını sürdürürken, kendi alanında halk ve uzman eğitimleri vermekte, bunun yanı sıra Arel Üniversitesi Beslenme ve Diyet Bölümünde lisans dersleri vermektedir.
Uzman Diyetisyen Pınar Akbudak Yıldırım, İstanbul Halkalı’da çocuk ve yetişkin beslenmesi, sağlıklı yaşam tarzı değişiklikleri, zayıflama, sağlıklı kilo kazanımı, Sporcu Beslenmesi, Hamilelik ve emzirme dönemlerinde beslenme desteği, Kronik hastalıklarda tıbbi beslenme tedavisi alanlarında danışan görmektedir.

Scroll to Top